HABERLER

En Güzel Bahçeler Yarışıyor

Estetik açıdan çok daha güzel yaşam alanlarının oluşturulması hedefiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘En Güzel Bahçe Yarışması’na başvurular devam ediyor. Yarışmaya katılmak için son gün 20 Mayıs Cuma.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin estetik açıdan çok daha güzel yaşam alanlarının oluşturulması hedefiyle düzenlediği ‘En Güzel Bahçe Yarışması’na başvurular devam ediyor. Son başvuru tarihinin 20 Mayıs Cuma günü olduğu yarışmanın sonuçları 6 Haziran Pazartesi günü kamuoyuna açıklanacak. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Türker Vardar, yarışmayla ilgili yaptığı açıklamada, “Hedefimiz çevre hassasiyeti ve bilincinin oluşmasına katkı sunmak. Herkesi yarışmamıza bekliyoruz” diye konuştu.

Başvurular Devam Ediyor
Vardar şunları söyledi; “Yeşil alanların sayısını arttırmak ve estetik açıdan daha güzel yaşam alanlarının oluşturulmasını sağlamak için ‘En Güzel Bahçe Yarışması’nı hayata geçirdik. Müstakil ev bahçeleri, apartman veya site bahçeleri ve işyeri bahçeleri olmak üzere üç ayrı kategoride gerçekleştirdiğimiz yarışmaya vatandaşlarımızın ilgisi oldukça yoğun. Başvurular halen devam ediyor. Vatandaşlarımız 20 Mayıs Cuma gününe kadar başvurularını gerçekleştirerek yarışmaya dâhil olabilirler.”

Bize Ulaşabilirsiniz
“Yarışmaya katılmak isteyen vatandaşlarımız bahçelerinin her köşesinden ve bahçe girişinden 5 adet fotoğraf çekerek başvuruda bulunaurbilirler. En Güzel Bahçe Yarışması Başvuru Formunu doldan vatandaşlarımız başvurularını enguzelbahce@sakarya.com.tr mail adresine form ve fotoğrafları göndererek yapabilirler. İnternet imkanı olmayan vatandaşlarımız ise Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası Birimine çektikleri 5 adet fotoğraf ile başvuru yapabilirler. Vatandaşlarımız ayrıca Alo 153’ü arayarak yarışma hakkında ayrıntılı bilgi de alabilirler.”

‘En Güzel Bahçe Yarışması’nda ödüller ise şu şekildedir;

Müstakil Ev Bahçesi Kategorisi

Birincilerine; Ahşap Bahçe Mobilyası, Değerli Ağaç, Bahçe Aletleri, Yeşil Flama

İkincilerine;  Ahşap Bahçe Salıncağı, Değerli Ağaç, Bahçe Aletleri

Üçüncülerine; Ahşap Bahçe Hamağı, Değerli Ağaç, Bahçe Aletleri

 

Apartman / Site Kategorisi

Birincilerine; Ahşap Kamelya, Duvar Çiçeği, Bahçe Aletleri, Yeşil Flama

İkincilerine; Ahşap Piknik Masası, Duvar Çiçekliği, Bahçe Aletleri

Üçüncülerine; 4 Adet Ferforje Bank, Duvar Çiçekliği, Bahçe Aletleri

 

İşyeri Bahçe Kategorisi

Birincilerine; Ahşap Kamelya, Duvar Çiçekliği, Bahçe Aletleri, Yeşil Flama

İkincilerine; Ahşap Bahçe Mobilyası, Duvar Çiçekliği, Bahçe Aletleri

Üçüncülerine; 4 Adet Ferforje Bank, Duvar Çiçekliği, Bahçe Aletleri

Ayrıca elemeyi geçen katılımcılara mevsimlik çiçek hediyesi, tüm katılımcılara ise ufak bahçe aletleri ve teşekkür belgesi verilecektir.