HABERLER

Dikkat Atölyesi’nde yeni dönem kayıtları başlıyor

7-14 yaş arası çocuklar için hayata geçirilen Dikkat Atölyesi’nde kayıtlar 7 Ekim Pazartesi günü başlıyor. 13 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek kayıtlar, Sosyal Gelişim Merkezlerinden yapılabilecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından 7-14 yaş arası çocukların dikkat dağınıklığını önleyen ve odaklanma sorunlarına çözüm bulan  ‘Dikkat Atölyesi’nde yeni dönem başvuruları başlıyor. 7 Ekim Pazartesi günü başlayacak olan başvurular 13 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek.

13 Ekim Pazar son kayıt
Konuyla ilgili Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Dikkat Atölyesi, dikkat eksikliği ve konsantrasyon bozukluğu gibi, öğrencilerimizin günümüzde karşılaştıkları dikkat sorunlarına çözümler üretme bilinciyle hazırlanmıştır. Atölyede, çocukların dikkat sürelerinin uzaması, dikkat kalitesinin arttırılması, algılarının gelişmesi, konsantrasyonun artması, zekâ gelişimi, yetenek ve becerilerinin tamamlanması, özgüven ve sorumluluk bilincinin oluşturulması gibi birçok gelişim faktörünü içermektedir. Çocuğunda dikkat sorunu olduğunu düşünen tüm velilerimiz çocuklarını ‘Dikkat Atölyesi’ne kayıt ettirebilir. Kayıt tarihlerimiz 7-13 Ekim tarihleri arasındadır. Derslerimiz ise 14 Ekim Pazartesi günü başlayacaktır. Kayıtlar Sosyal Gelişim Merkezlerinden yapılabilecek” denildi.