HABERLER

Çocuklar ve aileler SGM’de buluşuyor

Büyükşehir Belediyesi Sapanca SGM’de ilk dönem eğitimleri tamamlandı. Çizgi Film ve Animasyon ile Kodlama Atölyeleri öğrencileri velileri ile birlikte kodlama çalışması ve kısa bir animasyon gösterileri hazırladı. Sever, “Velilerimizden çocuklarıyla birlikte interaktif çalışma yapmalarını istedik. Öğrencilerimiz, velileriyle birlikte 1990’ların en meşhur oyunu Mario’yu yapmaya çalıştılar. Aileleri ile tasarladıkları ve kodlamasını gerçekleştirdikleri oyunları oynadılar” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi Çizgi Film ve Animasyon ile Kodlama Atölyeleri öğrencileri dönemi başarı ile tamamladı. Veliler çocuklarıyla birlikte interaktif çalışma gerçekleştirdi.

Kodlama da interaktif çalışma
Çocuk Kulüpleri Sorumlusu Hatice Sever, “Ortaokul ve İlkokul guruplarından oluşan Kodlama Atölyesi’nin son hafta etkinliğine velilerimizi davet ettik. Velilerimizden çocuklarıyla birlikte interaktif çalışma yapmalarını istedik. Öğrencilerimiz, velileriyle birlikte 1990’ların en meşhur oyunu Mario’yu yapmaya çalıştılar. Aileleri ile tasarladıkları ve kodlamasını gerçekleştirdikleri oyunları oynadılar. Daha sonra Code.org sitesinde kod yazarak bitirdikleri çalışmaları velilerine gösterdiler. Temel Kodlama Eğitimi’nin başarıyla bitiren öğrencilerimize sertifikalarını teslim ettik” sözlerine yer verdi.

Veliler animasyon tasarladı
Çizgi Film ve Animasyon Atölyesi Eğitmeni Ebru Boz, “Bu dönem velilerimize animasyon dersinde öğrencilerimizle birlikte neler işlediğimize dair bilgiler verdik. Ayrıca animasyon sektörü hakkında merak edilen konular üzerinde velilerimizle konuştuk. Bir animasyon filmi nasıl yapılır ve FlipBoomda 2D animasyon nasıl tasarlanır sorularına hep birlikte cevap aradık. Son olarak ise velilerimiz ve çocukları ile birlikte kısa bir animasyon gösterisi hazırladık” ifadelerinde bulundu.