HABERLER

Çocuk Hakları Günü SGM’de Kutlanacak

Büyükşehir Belediyesi, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nü konferans, sergi ve çocuk-yazar buluşması ile kutlayacak. Sosyal Gelişim Merkezi’nde iki gün boyunca devam edecek programlarda mülteci çocuklar meselesi de ele alınacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Dünya Çocuk Hakları Günü’nü çeşitli etkinlikler ile kutlayacak. Sosyal Gelişim Merkezi’nde 20 Kasım Cuma ve 21 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilecek programlarda mülteci çocuklar meselesi ele alınacak. Birlik Dayanışma Grubu’ndan Şakir Altuntaş ve ekibinin ‘Mülteci Çocuk Olmak’ konulu konferansı ile başlayacak.

Mülteci Çocuk Olmak
Etkinlik programı ile ilgili olarak Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Dünya Çocuk Hakları günü etkinlikleri 21 – 22 Kasım tarihleri arasından Sosyal Gelişim Merkezi’nde kutlanacak. ‘Mülteci Çocuk Olmak’ konulu konferans ile başlayacak etkinlikler, ‘Çocuk Hakları’ ile ilgili film gösterimi ile devam edecek. Günün devamında ise ‘Mülteci Çocuk Fotoğrafları’ sergisinin olacağı etkinlik takviminde Yazar Nuran Turan, kitaplarını çocuklar için imzalayacak” ifadelerine yer verildi.

Dünya Çocuk Hakları Günü Etkinlik Takvimi şu şekilde;

Konferans: Mülteci Çocuk Olmak

20 Kasım Cuma / 11.00 – 14.30 / Sosyal Gelişim Merkezi Konferans Salonu

21 Kasım Cumartesi / 11.00 – 14.00 / Sosyal Gelişim Merkezi Konferans Salonu

Film Lansmanı: Çocuk Hakları

20 Kasım Cuma / 14.00 / Sosyal Gelişim Merkezi Konferans Salonu

Sergi: Mülteci Çocuk Fotoğrafları

20 Kasım Cuma / 15.30 / Sosyal Gelişim Merkezi Fuaye Alanı

İmza Günü: ‘Kuşlar Adası’ / Yazar Nuran Turan

20 Kasım Cuma / 15.30 / Sosyal Gelişim Merkezi Seminer Salonu