HABERLER

Can dostları için yerinde besleme

Kış aylarında sokak hayvanlarına yönelik gerçekleştirilen çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Nagihan Yaman, “Sokak hayvanlarının beslenme bulmada en zorlandığı noktalar belirlenerek mama bırakıyoruz. Beslenme projemiz öyle bir hal aldı ki sadece köpekler değil diğer doğa hayvanları da beslenme odağımızın misafiri oluverdi. Onlara yardım edebilmek için hemşehrilerimizle beraber bu konuda duyarlı ve bilinçli hareket etmeyi sürdürmeliyiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü soğuk hava şartlarının etkisini arttırmaya başlaması ile birlikte sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarını yoğunlaştırdı. Barınak dışında kalan sokak hayvanlarına yönelik yerinde besleme çalışmalarını gerçekleştirdiklerini dile getiren Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Nagihan Yaman, sokak hayvanlarına yönelik yapılan çalışmalarda vatandaşlardan da hassasiyet beklediklerini belirtti.

Zor yaşam koşulları
Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Nagihan Yaman, “Bireysel nefes almadığımızın bilincindeyiz. Sokaklarımızı doğamızı paylaştığımız canlılar için zor yaşam koşullarının başladığı kış ayları gelmiş durumda. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak elimizi taşın altına koyarak toplum bilinciyle canlı sevgisiyle özveride bulunuyoruz. Malum kış ayları sokak canlıları için yemek ve barınma ihtiyacının doğduğu aylar. Doğamızı paylaştığımız bu canlar soğuk havalarda enerji kaybına uğramakta yiyecek sıkıntısı yaşamakta” dedi.

Duyarlı olmalıyız
Yaman, “Sokak hayvanlarının beslenme bulmada en zorlandığı noktalar belirlenerek mama bırakıyoruz. Öyle bir hal aldı ki beslenme projemiz sadece köpekler değil diğer doğa hayvanları da beslenme odağımızın misafiri oluverdi. Bizler yiyecek bulabilecek canlılarız fakat onlar değil o zaman bu canlar içinde vatandaşlarımızın da duyarlı olarak evlerinin artık yemeklerini uygun yerlere bırakması hayvanlar için çok önemlidir. Bu konuda duyarlı ve bilinçli hareket etmeyi sürdürmeliyiz” diye belirtti.