Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi tarafından engellilere yönelik başlatılan “Sinema Günleri” etkinliği ilk daha ilk programda büyük ilgi gördü.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi’nde engelli vatandaşlara yönelik eğitim, sosyal gelişim ve atölye çalışmaları ile etkinlikler devam ediyor. Bu kapsamda son olarak her engelli vatandaşın ailesiyle beraber katılabileceği, günlük hayatın stresinden uzaklaştıran, motivasyon katan bir etkinlik başladı. “Sinema Günleri” programı Sosyal Gelişim Merkezi’nde ilk misafirlerini ağırladı. Film programı animasyon gösterimiyle başladı. Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte engelliler ve aileleri Büyükşehir’e duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti.

Sinema günleri başladı
Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Sosyal Gelişim Merkezi olarak vatandaşlarımıza sunmuş olduğumuz hizmetlerimiz devam ediyor. Son olarak yapmış olduğumuz faaliyette engelli birey ve ailelerini sinema ile buluşturduk. Konferans salonumuzda gerçekleştirdiğimiz etkinlikte animasyon film izledik. Bazı engellilerimiz ilk kez sinemaya gittiğini ve bundan dolayı bir hayli mutlu olduklarını dile getirdiler. Engellilerimize dönük yapmış olduğumuz sinema günlerimizin başladığını belirtmekle birlikte, onların hayatlarına yeni renkler katmaya devam edeceğiz” denildi.