HABERLER

Büyükşehir’den sürücülere kış uyarısı

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, toplu taşıma araçlarının kış şartlarına uygun olarak hazırlandığı belirtilerek, “Binek araç sürücüleri de kış lastiği konusunda gereken adımları derhal atmalılar. Bu konuda İl Emniyet Müdürlüğü marifetiyle etkin denetimler sürüyor” denildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Ulaşım Dairesi Başkanlığına bağlı toplu taşıma araçlarında kış hazırlığına yönelik olarak gerekli işlemler yapıldı. Kış lastiği uygulamasına geçilen araçlarda gerekli teknik bakımlar da gerçekleştirildi. Bu konuda binek araç sürücülerine de büyük sorumluluklar düşmektedir” şeklindeki bilgiler paylaşıldı.

Araçlara kış bakımı
Açıklamada ayrıca şu ifadeler yer aldı; “Sürücüler araçlarını kış şartlarına uygun olarak hazırlamalılar. Binek araçlarda belirli periyotlarla yapılması zorunlu olan rot ve balans ayarlarını kar yağışı başlamadan gerçekleştirmeliler. Ayrıca reflektör, ilk yardım çantası, zincir ve yangın tüpü gibi teknik donanımlar da mutlaka araçlarda bulundurulmalı.”

Usulsüz parklanmaya son
“Olası kar yağışları öncesinde trafikte bulunacak araçları uyulması gereken kurallara ilişkin de bir kez daha uyarmak istiyoruz. Usulsüz parklanmanın trafiğe dönük etkisini azaltmak için tüm sürücülerimiz mevzuata uygun hareket etmek durumundadır. Zabıta ve ilgili birimlerin bu konudaki denetimleri devam etmekte olup; trafiğe yönelik olumsuz etkileri azaltmak adına cezai işlemler sürmektedir.”