HABERLER

Büyükşehir otobüslerine yeni kamera sistemi

Büyükşehir Belediyesi ulaşım filosunu yeni kamera sistemleriyle donatıyor. Vatandaşların daha hızlı ve güvenli yolculukları için kurulacak olan ‘Kamera Kayıt ve Yolcu Bilgilendirme Sistemi’nin ihalesi 24 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Akıllı Şehir Projesi’ kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar devam ediyor. Ulaşım Daire Başkanlığı proje doğrultusunda belediye otobüslerine kamera ve bilgilendirme ekranları takıyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, ulaşım filosunda bulunan toplam 80 otobüse ‘Kamera Kayıt ve Yolcu Bilgilendirme Sistemi’ kurulacağını ifade etti.

İhale 24 Mayıs Çarşamba
Teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve bunları hayatı kolaylaştırmak için vatandaşların hizmetine sunmaya çalıştıklarını söyleyen Pistil, “Otobüslerin boyutlarına göre göre 6 ve 8 adet arasında değişen kameralar vatandaşlarımızın ve sürücünün emniyetini sağlayacak. Otobüslerin güzergahları, hızları, hareket saatleri, vatandaş diyalogları ‘Araç Takip Merkezi’mizden online olarak takip edilecek. Tüm araçlarımıza yolcu bilgilendirme ekranı yerleştirilecek. Güzergah ve durak bilgileri görüntülü ve sesli olarak yolculara aktarılacak. Bunların yanı sıra tanıtım videoları, reklamlar ve duyurular bu ekranlardan vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. ‘Kamera Kayıt ve Yolcu Bilgilendirme Sistemi’nin ihalesine 24 Mayıs Çarşamba günü çıkıyoruz. Şehrimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.