Büyükşehir Engelleri Kaldırıyor

Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde engelli vatandaşlar ve aileleri ile buluşuyor. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Kocaali’de başlattığımız program ile engelli vatandaşlarımız ve yakınlarını, sahip oldukları haklar ve hizmetlerimiz hakkında bilgilendiriyoruz. İnşallah, toplantılarımızı tüm ilçelerimizde düzenleyeceğiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, sosyal sorumluluk alanında çalışmalarını sürdürüyor. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü, engelli vatandaşlar ve ailelerine yönelik bilgilendirme toplantıları düzenliyor. Proje, Kocaali’de gerçekleştirilen program ile başladı.

Her zaman yanınızdayız
Engelli vatandaşlar ve yakınlarının, sorunlarını ve isteklerini rahat bir şekilde dile getirme imkânı buldukları bilgilendirme toplantısında konuşan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’ndan aldığımız tam destek ile engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Engelli vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunmak için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. İlçelere götürülen hizmetlerde ise ilçe belediye başkanlarımız adeta birer köprü görevi görüyor. Her zaman engellilerimizin ve ailelerinin yanındayız. Kocaali’de başlattığımız program ile engelli vatandaşlarımız ve yakınlarını, sahip oldukları haklar ve hizmetlerimiz hakkında bilinçlendirmeyi hedefliyoruz. İnşallah, bilgilendirme toplantılarımızı tüm ilçelerimizde düzenleyeceğiz” diye konuştu.

Acar’dan destek teşekkürü
Gerçekleştirilen programa katılan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ise, Büyükşehir Belediyesi ile engelli vatandaşlara yönelik önemli hizmetleri hayata geçirdiklerini belirterek, “Büyükşehir Belediyemizin desteği ile ilçemizde engeli vatandaşlarımıza akülü araç ve tekerlikli sandalye desteğinde bulunduk. Bugünkü program ile engelli vatandaşlarımız ve aileleriyle güzel bir gün geçirdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.