HABERLER

Bisiklet istasyonları ile kolay bakım

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması adına yeni bir çalışma daha hayata geçirildi. Şehrin muhtelif noktalarına bisiklet tamir istasyonları kuruldu. Çelik, “Vatandaşlarımız bisiklet kullanımı esnasında karşılaştıkları teknik sorunları rahatlıkla çözebilecek” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı bisiklet kullanımın yaygınlaştırılması için yapılan çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Daha sağlıklı ve çevreci bir ulaşım aracı olan bisiklet sürüşlerinde yaşanabilecek olumsuzluklara anlık çözümler üretilmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin muhtelif bölgelerinde bisiklet tamir istasyonları kuruldu.

9 adet istasyon
Kurulan bisiklet tamir istasyonları ile ilgili konuşan Trafik Şube Müdürü Recep Ali Çelik, “Vatandaşlarımızın bisiklet kullanımı esnasında karşılaştığı teknik sorunları çözmek adına şehrin muhtelif noktalarında şu ana kadar 9 adet bisiklet tamir istasyonu kurduk. Bisiklet tamir istasyonlarımızın içinde kullanıma hazır anahtar takımı, kurbağacık, tornavida takımı, yağdanlık, zımpara ve hava basma pompası bulunuyor. 2020 Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak olan şehrimizde bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.