HABERLER

Akyazı’da 7’den 70’e Herkes Bu Merkezde

Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi’nde incelemelerde bulunan Başkan Toçoğlu, “Akyazı Sosyal Gelişim Merkezimizde yeni dönem eğitimleri başladı. Genç, yaşlı, çocuk, kadın, engelli kısacası 7’den 70’e herkes bu merkezde buluşuyor. Akyazı’ya hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yeni dönem eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyarette Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş ve merkez idarecileri hazır bulundu. Merkezin ilçenin sosyal hayatına canlılık getireceğini ifade eden Başkan Toçoğlu, Akyazı’nın yeni yatırımlarla buluşacağını da söyledi.

Sosyal Hayat Canlandı
Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerimize Sosyal Gelişim Merkezi projelerini kazandıracağımızı müjdelemiştik. İlk olarak Akyazı ve Geyve’de projelerimizi nihayete erdirdik. Bugün eğitimlerin başladığı Akyazı Sosyal Gelişim Merkezine bir ziyaret gerçekleştirelim istedik. Bu merkezden genç, yaşlı, çocuk, kadın, engelli kısacası 7’den 70’e herkes faydalanabiliyor. Akyazı’nın sosyal anlamda bir hareketliliğe kavuştuğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hemşerilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Eğitimlere Yoğun İlgi
Başkan Zeki Toçoğlu, “Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi’nde yeni dönem eğitimleri başladı. Şu an SAMEK’lerde 400 kişi eğitimler alıyor. Bu sayı daha da artacaktır. 7 – 14 yaş arası çocuklarımızın bulunduğu kurslarda da tam 670 öğrencimiz yer alıyor. Engelli kardeşlerimiz için de faydalı eğitimler gerçekleştiriliyor. Sosyal hayata tutunabilmeleri için engelli kardeşlerimize karşı sorumluluklarımızı biliyoruz. Hamdolsun bu projemizde hemşerilerimiz tarafından beğeniyle karşılandı. Önümüzdeki süreçte Akyazı için yeni çalışmalarımızı da hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.