HABERLER

12 yeni araç hayırlı olsun

Büyükşehir Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi başkanlığı çalışmalarında kullanılacak 12 yeni araç göreve başladı. Başkan Toçoğlu, “12 yeni araçla birlikte toplam araç sayımızı 131’e çıkardık. Karla mücadele ve diğer teknik işlemlerde profesyonel bir yapıya sahibiz. Hiçbir sıkıntımız yok. 16 ilçede tüm ihtiyaçlara cevap üretebilen güçlü bir kurumuz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi başkanlığı çalışmalarında kullanılacak 12 yeni aracın göreve başladığını açıkladı. Kurum personeli ile bir araya geldiği ziyaretin devamında yeni araçları inceleyen Başkan Toçoğlu, toplam araç sayısını 131’e çıkardıklarını belirterek, karla mücadele ve diğer teknik işlemlerde profesyonel bir yapıya sahip olduklarını ifade etti.

16 ilçeye hizmet taşıyacağız
Başkan Toçoğlu, “Bugün Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi başkanlığı çalışanlarımızla bir araya geldik. Ziyaretimin devamında ise daire başkanlığımızın çalışmalarında kullanılacak 12 yeni aracımızı inceledik. Son teknoloji bu araçlarla 16 ilçemize hizmet taşımaya devam edeceğiz. Hamdolsun geldiğimiz noktada toplam 131 araçlık dev bir filoya sahibiz. Karla mücadeledeki araç sayımız ise 59. Sadece kamyon olarak 46 tane aracımız var. Profesyonel bir yönetim anlayışımız var ve bu anlayışın en önemli izdüşümü ise araç ve ekipman konusunda hiçbir sıkıntı yaşamamamız. Hiçbir sıkıntımız yok. 16 ilçede tüm ihtiyaçlara cevap üretebilen güçlü bir kurumuz” diye konuştu.

Eylem planı hazır
Karla mücadelede hazırlık çalışmalarına da değinen Toçoğlu, “Hem yeni aldığımız araçlar hem de filomuzda yer alan önceki araçlar, tüm bunlar karla mücadele çalışmalarında da önemli bir yer tutacaklar. Geçtiğimiz yıllarda karla mücadele konusunda herhangi bir sorun yaşamadık. Bu konudaki hazırlıklarla ilgili de bürokratlarımızdan bilgiler aldım. 16 ilçe için eylem planımız hazırlanmış durumda. İnşallah vatandaşlarımızın mağduriyetlerine sebep olacak hiçbir sorun yaşanmayacak. Bu konuda Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak farkımız ortadadır. Bu vesileyle 12 yeni aracımızın hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyor; arkadaşlarımıza kolaylıklar temenni ediyoruz” dedi.

Azami seviyede bir çalışma
Başkan Toçoğlu’nun ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı Haydar Akbulut ise, “Sayın Başkanımızdan aldığımız talimatlar doğrultusunda gerek yol bakımı, gerek asfalt gerekse de karla mücadele konusunda etkin bir çalışma için var gücümüzle çalışıyoruz. Bugün 12 yeni araçla filomuz güçlendirildi. İnşallah faaliyet alanımıza giren tüm konularda hemşerilerimizin mağduriyet yaşamamaları için azami seviyede bir çalışma temposunda olacağız. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.