HABERLER

‘Ziyafet Sofrası’ oyunu AKM’de sahnelendi

Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri Tiyatro Külliyen tarafından sahnelenen ‘Ziyafet Sofrası’ isimli tiyatro oyunu ile devam etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mayıs Kültür Sanat Etkinlikleri Tiyatro Külliyen tarafından sahnelenen ‘Ziyafet Sofrası’ isimli tiyatro oyunuyla devam etti. Hikayesini Osman Nuri Topbaş’ın kaleme aldığı oyunun yönetmenliğini ise Osman Doğan üstlendi. Karınlarını doyurmak için gittikleri dergâhta manevi bir ziyafetle karşılaşan 2 arkadaşın hikayesini anlatan oyun AKM’de tiyatro severlerle buluştu. Seyirciler tiyatro bitiminde göz dolduran bir performans sergileyen oyuncuları ayakta alkışladı.

Manevi bir ziyafet
Oyun, soğuk bir kış gününde Üsküdar’da yolu Hüdai dergâhına düşen iki sarhoş; Ahmet Kemal ve Mehmet Kemal’in hikâyesini anlatır. Karınlarını doyurmak için geldikleri dergâhta manevi bir ziyafetle karşılaşan Kemaller, yeni bir yaşamı tanımaya başlarlar. Ne var ki ön yargılar ve çekinceler, yılların verdiği alışkanlıklar bilgisizlik ile birleşince, yaşadıkları büyük değişim de komik olaylara sahne olur.