ETKİNLİK TAKVİMİ

21.11.2018

  • 20:00
  • Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezi
Film Gösterimi - “Western”

Daha önce vizyona girme fırsatı bulmayan ve daha çok festivallerde görmeye alıştığımız filmler, özel gösterimlerle sinemaseverlerle buluşuyor.  Etkinlik ücretsizdir. Rezervasyon için: kultur.sanat@sakarya.bel.tr

Yönetmen: Valeska Grisebach
Yapım: Almanya, Bulgaristan, Avusturya

Filmin Konusu: Western, bir grup işçinin hikayesini anlatıyor. Bir grup Alman inşaat işçisi, Bulgar kırsalındaki uzak bir bölgede zorunlu olarak çalışmaktadır. Evlerinde uzakta, yabancı topraklarda çalışmak erkeklerin macera duygularını harekete geçirir. Fakat ülkede bilmedikleri bil dilin konuşulması ve kültürel farklılıklar nedeniyle kendi önyargıları ile karşı karşıya kalırlar. İşçilerin bir kısmı köylülerin kendilerini kabullenmesi için uğraşırken, diğerleri ise buna karşı çıkar. Köylüler ve işçiler arasındaki bu durum gün geçtikçe aralarındaki gerilimin artmasına neden olur.

Valeska Grisebach yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği Western adlı filmin oyuncu kadrosunda Meinhard Neumann, Reinhardt Wetrek, Syuleyman Alilov Letifov ve Vyara Borisova gibi isimler yer alıyor. Filmin senaryosunu da yönetmenin kendisi üstleniyor. Filmin görüntü yönetmenliğini ise Bernhard Keller üstleniyor.