Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Rami Murat TOPUZ

iwdYNFjADg.jpg
Rami Murat TOPUZ – Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı

Rami Murat TOPUZ

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı

1974 yılında İstanbul’ da doğdu. İlkokulu Kırklareli Hamdi Helvacıoğlu İlkokulu, Ortaokulu Kırklareli Merkez Ortaokulu, Liseyi Zonguldak Ereğli Lisesi'nde tamamladıktan sonra, 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Meslek Yüksek Okulu İşletmecilik Bölümü'nü kazanarak bir yıl süre ile İşletmecilik eğitimi aldı. 1993 yılında Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü'ne başladı. Eğitimi süresince birçok otelde görev yaptı.

Sakarya’da bulunan Baltürk Otel’de Genel Müdür olarak görev yaptıktan sonra 2007 yılında memuriyet hayatına Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde başladı. 2012’de Adapazarı Belediye Başkanlığı’nda Özel Kalem Müdürü oldu. 4 yıl bu görevi yürüttükten sonra 2015’de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’ne Kuruluş Müdürü olarak atandı. 2019’da Adapazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü olarak çalıştı.

Haziran 2020 tarihinden beri Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Rami Murat Topuz, İngilizce bilmektedir.

Görev Tanımları

Kişi ve ailelerin maddi, manevi ve sosyal yoksunluklarının giderilmesine ve ihtiyaçlarının karşılanmasına, sosyal sorunlarının önlenmesi ve çözümlenmesine yardımcı olunmasını ve hayat standartlarının iyileştirilmesi ve yükseltilmesini amaçlayan sistemli ve programlı hizmetlerin yürütülmesi, ailelere yönelik eğitici kurs, seminer ve danışmanlık hizmetleri verilmesi, yaşlılara yönelik etkinliklerin düzenlenmesi, 6-14 yaş arası çocuklara kulüp ve eğitim hizmetleri verilmesi, engelli vatandaşların toplum hayatı ile bütünleşmelerini sağlayıcı ve kolaylaştırıcı çalışmaların yürütülmesi, sportif, sosyal ve kültürel aktivitelerin yapılması, teşvik edilmesi ve yaygınlaştırılması gibi görevleri yerine getirmektedir.

×