Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi

İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Mahmut BALTA

Jy7TsP32q2.jpg
Mahmut BALTA – İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı

Mahmut BALTA

İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı

1983 yılında Akyazı Topağaç (Ramaslı) Köyü’nde doğdu. Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde, yüksek lisans eğitimini ise Sakarya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi-Mahalli İdareler ve Şehircilik bölümünde tamamladı. 2010 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde memuriyete başladı. 2012 yılında Sakarya Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürlüğü’ne naklen tayin oldu. Sakarya Üniversitesinde misafir öğretim görevlisi olarak Dosyalama ve Arşiv Yönetimi ile Resmi Yazışma Teknikleri alanında dersler verdi.

Mayıs 2019 tarihi itibariyle Sakarya Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı görevine getirilmiştir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Görev Tanımları

Sakarya Büyükşehir Belediyesi insan kaynakları strateji ve politikalarının oluşturulması, iş analizi, seçme-yerleştirme, kariyer geliştirme, performans değerlendirme gibi insan kaynakları fonksiyonlarının kurulması, geliştirilmesi, yürütülmesi ve belediyenin insan gücü planlaması konusunda çalışmalar yapılması, önerilerde bulunulması, belediye personelinin maaş bordrolarının hazırlanması işlemlerini yürütmektedir.

Telefon: 44 44 054

Faks: 0 264 274 63 48

Santral: 3202

Web: www.sakarya.bel.tr

×