HABERLER

Şehrimizin yetiştirdiği değerli bir isimdi

Başkan Toçoğlu, “Ömrünü İslam’a adayan bir dava arkadaşımızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hepimizin üzerinde hakkı vardı. Şehrimizin yetiştirdiği değerli bir isimdi. Rabbim ailesi ve yakınları olmak üzere tüm sevenlerine sabırlar nasip etsin. Attığı tohumların yeşerdiğini görmeyi cümlemize nasip etsin” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, hayatını kaybeden ilim adamı Yazar Selim Gündüzalp’ın (Hüseyin Şengörür) cenaze namazına katıldı. Cenaze namazında Vali İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, Said Nursi'nin talebesi Mehmet Fırıncı, Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, STK temsilcileri, gazeteci ve kültür sanat camiasından dostları, sevenleri ve kederli ailesi yer aldı.

Dava arkadaşımızı kaybettik
Ömrünü İslam’a adayan bir dava arkadaşını kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını söyleyen Başkan Toçoğlu, “Bizler onun ömrünün her anında Allah’a büyük bir aşkla bağlandığına, Rabbimizin yolundan hiç ayrılmadığına şahidiz. Her haliyle örnek bir şahsiyetti. Güzel insanlar aramızdan sessiz sedasız bir bir ayrılıyorlar. Ayrılırken arkalarında çok güzel izler bırakıyorlar. Kederimizi anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalıyor. Hepimizin üzerinde hakkı vardı. Şehrimizin yetiştirdiği en büyük değerlerdendi. Rabbim ailesi ve yakınları olmak üzere tüm sevenlerine sabırlar nasip etsin. Attığı tohumların yeşerdiğini görmeyi cümlemize nasip etsin. Ömrünün her anında büyük bir aşkla bağlandığı resule komşu eylesin” ifadelerini kullandı.